צילום: גל חרמוני, איפור: סווטלנה קריחלי

אוהבת לקרוא ספרים, ולשחק עם מילים, לערוך ספרים וללוות כותבים.

אהבתי תמיד לקרוא והחלטתי להפוך את התשוקה למקצוע. עבדתי כתחקירנית ומנהלת הפקה ב"קריאת כיוון" תוכנית טלוויזיה לעידוד הקריאה "מה קורה? מי קורא? יש קריאת כיוון", ערכתי את אתר dbook שהיה חנות הספרים הישראלית הראשונה ברשת, וניהלתי את מועדון הקוראות בסלונה. למדתי לימודי עריכת לשון, ספרות ותוכן בתוכנית של שנתיים במכללת בית ברל, ומאז אני מתרגמת את אהבתי למקצוע.

מלבד עריכה לשונית, ספרותית, עריכת תוכן ועריכת תרגום, אני גם מלווה כותבים לאורך תהליך הכתיבה, מייעצת בנושאי הוצאה לאור, יחסי ציבור והפצה. כבלוגרית פופולארית בעלת הבלוג קוראת ספרים בסלונה, וכמנהלת מועדון הקוראות באתר בעבר, אני גם מקדמת ספרים ברשת.

מוזמנים להתרשם ממגוון הספרים שערכתי, לבדוק המלצות מסופרים שאיתם עבדתי, לחפש המלצות קריאה בבלוג שלי וכמובן לפנות אליי לייעוץ ולקבלת הצעת מחיר.

רוצים להכיר אותי קצת יותר?

שתי המילים הראשונות שעולות לי בראש כשאני מנסה להגדיר את עצמי הן קוראת ספרים, וכך באמת נקרא הבלוג הראשון שפתחתי.

קריאה אצלי היא ממש צורך קיומי, בגיל ארבע בערך כשאחותי הייתה בכיתה א, והספר אלפוני עם דנה ורמה הסתובב אצלנו בבית בקשתי מאבא שילמד אותי לקרוא ומאז לא הפסקתי(כתבתי על זה פוסט). אמא אומרת שהייתי יושבת בגן וקוראת שירים של אלתרמן לילדים, טעם טוב היה לי כבר אז.

אבל האמת שקראתי הכול, ספרים קלאסיים כמו אורה הכפולה, האיש הקטן, פצפונת ואנטון ועוד מעולמו המופלא של אריך קסטנר,  ספרי מרגנית הנפלאים, שהאריה, המכשפה וארון הבגדים והמשכיו היו אחד האהובים עליי ופתחו לי דלת (של ארון) לעולם הפנטזיה. קראתי כמו כולם גם את חסמב"ה, החמישיות והשבעיות למיניהן, וקופיקו וצ'יפופו, ואני מאמינה ואוהבת מאוד ספרים שיודעים פשוט לספר סיפור. זה לא פשוט כלל וסיפור טוב המסופר היטב זו ממש אמנות.

למדתי היסטוריה ופילוסופיה באוניברסיטה, כי אני אוהבת גם ספרי עיון וגם סיפורים שקרו באמת, ואחר כך התחלתי לעבוד כתחקירנית ומפיקה בטלוויזיה החינוכית והגשמתי חלום ראשון כשעבדתי בסדרה הנהדרת "קריאת כיוון", שבה הפכנו ספרי ילדות אהובים, לקטעי דרמה ולתוכנית אולפן ועודדנו את הקריאה.

המשכתי בעוד תוכניות, עברתי גם למולטימדיה ולאינטרנט, והייתי העורכת הראשונה של אתר הספרים dbook. למדתי תסריטאות וכתיבה יוצרת, כתבתי תסריטים ומאמרים עד שהבנתי שמה שאני הכי אוהבת הוא לערוך. למדתי לימודי עריכה לשונית ועריכת טקסט בתכנית של שנתיים במכללת בית ברל. ומאז אני מתרגמת את אהבתי למקצוע.

פתחתי בלוג על קריאה וספרים קוראת ספרים, ניהלתי מועדון קוראות. אני מארגנת מפגשי קוראים עם סופרים ובעיקר עורכת ספרים.  עריכת לשון, עריכה ספרותית, עריכת תוכן, ועריכת תרגום. אשמח ללוות גם אתכם לאורך הדרך שבכתיבת ועריכת הספר, מוזמנים ליצור קשר. 


ספרים וחיות אחרות

הבלוג שלי בסלונה


קוראת ספרים

הפרופיל שלי באתר סימניה


שלומית ליקה

העמוד שלי בפייסבוק